سولفات منیزیم | Magnesium Sulfate

سولفات منیزیم | Magnesium Sulfate

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 امتیاز دریافت شده. میانگین امتیاز: 5,00 از 5, )
Loading...

نام صنعتی : سولفات منیزیم | Magnesium Sulfate

فرمول شیمیایی سولفات منیزیم : MgSO۴

درجه خلوص : mgo 16.5%    –    mgo 12%

بسته بندی سولفات منیزیم : کیسه 25 کیلو گرمی

توضیحات

سولفات منیزیم | Magnesium Sulfate

منیزیم : منیزیم نقش مهمی در فعال کردن سیستم آنزیمی و در متابلویسم کربوهیدراتها ایفا میکند. در برگ درخت انار مقادیر فراوانی منیزیم یافت میشود و یکی از عناصر تشکیل دهنده کلروفیل است.بنابراین وجود آن برای تشکیل کلروفیل در گیاهان ضروری است.

در هر مولکول کلروفیل نیز یک اتم منیزیم وجود دارد. هنگام کمبود منیزیم نه تنها گیاهان زرد میشوند، بلکه از تشکیل سایر رنگدانه های گیاهی مانند کاروتن کاسته میشود. این عنصر به صورت کاتیون دو ظرفیتی Mg+2 توسط گیاه جذب میشود. شکل تجاری این عنصر بصورت دولومیت، سولفات منیزیم با 14و 16% mgo و اکسید منیزیم با 36% mgo در دسترس میباشد.
منیزیم جزو عناصر پر مصرف می باشد.

علائم کمبود منیزیم

برگهای پیر در فاصله بین رگبرگها زرد رنگ می شوند. لکه های کوچک نکروزی بین رگبرگها و اطراف میانه رگبرگ پیدا میشود که به شکل بیضی وسط برگ را پوشانده است.
برگها از نوک و حاشیه کمی پیچ خورده و به طرف بالا لوله می شوند. در حالات شدت بیماری دمبرگ چروک و چین خورده، برگها آویزان شده و لکه های ارغوانی بین رگبرگها ظاهر می شود.
و یا برگها به خصوص برگهای پیر رنگ پریده می باشند. لکه های کوچک سبز روشن بین رگبرگها دیده می شود. هرچه شدت بیماری زیاد تر شود رنگ این لکه ها سفیدتر می گردد. لکه ها ممکن است به صورت دانه های تسبیح سفید یا زرد رنگی پشت سر هم و در طول برگ قرار گیرند. در لبه های برگ ممکن است حالت نکروزی سفید رنگی ظاهر شود که به تدریج به طرف رگبرگ میانی پیش رود ولی معمولاً رگبرگ اصلی را شامل نمیشود.
توصیه : استفاده از هر نوع کود و ریزمغذی در راستای اصلاح و تقویت خاک زمین زارعی و باغات بر اساس نتیجه آزمون خاک ، صرفاً با نظر کارشناسان مجرب و مهندسین سازمان جهاد کشاورزی منطقه انجام داده و به آنان اعتماد نمائید.
سولفات منیزیم در بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی میباشد.

کیمیا پارس شایانکار مفتخر است که کالا را بشرط آنالیز و با اصالت مواد اولیه و به قیمت مناسب و رقابتی به خریداران عرضه می‌نماید. لطفاً قیمت کالا را به روز استعلام فرمائید.

جهت درخواست خرید سولفات منیزیم ، از طریق لینک ثبت سفارش بالای صفحه اقدام فرمائید.