پرکلرین | Calcium Hypochlorite

پرکلرین | Calcium Hypochlorite

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 امتیاز دریافت شده. میانگین امتیاز: 5,00 از 5, )
Loading...

نام صنعتی : پرکلرین | Calcium Hypochlorite

فرمول شیمیایی پرکلرین : Ca(OCl)2

درجه خلوص : %70-60

نام های دیگر : هیپو کلریت کلسیم

بسته بندی پرکلرین : بشکه 45 کیلو گرمی

توضیحات

پرکلرین | Calcium Hypochlorite

نام صنعتی : پرکلرین

نام و فرمول شیمیایی پرکلرین : هیپوکلریت کلسیم به فرمول Ca(OCl)2

بسته بندی  : محصول نهایی بصورت گرانول و در بشکه های پلاستیکی 40 ، 45 و 50 کیلو گرمی

پرکلرین چیست؟

پرکلرین (هیپوکلریت کلسیم) ماده ایست سفید رنگ با خاصیت گندزدایی که جهت ضدعفونی آب، سبزی، میوه، ظروف، حمام، توالت و محل‌های آلوده بکار می‌رود. این ماده معمولاً در بازار با درجه خلوص ۶۰ – ۷۰ درصد عرضه می‌شود.

علت بسیاری از بیماریهای واگیردار روده‌ای (وبا و…) موجودات بسیار ریزی هستند که با چشم دیده نمی‌شوند. این موجودات از طریق خوردن آب، سبزی و میوه آلوده و یا توسط  ظروف وارد بدن انسان شده و ایجاد بیماری می‌نماید. یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های واگیر روده‌ای ضد عفونی کردن آب‌های آشامیدنی و مصرفی و میوه و سبزیجات با محلول پرکلرین می‌باشد.

گندزدایی آب آشامیدنی با پرکلرین :

هیپوکلریت کلسیم پودر سفید رنگی است با خاصیت گندزدایی که بوی زننده و تندی دارد و مجاری تنفس را آزار می‌دهد. این ماده در بازار با درجه خلوص 60 تا 70 درصد عرضه می‌شود. در زمان کلرزنی رعایت نکات زیر ضروری است :

هنگام استفاده از پودر پرکلرین ماسک یا پارچه‌ای را جلو دهان و بینی ببندید. پس از باز کردن درب بشکه، پودر کلر داخل آن حداکثر تا یک ماه و نیم قابل استفاده است و پس از این مدت، اثرش را از دست می‌دهد. پرکـلرین را باید از دسترس اطفال دور نگه داشت. هر زمان که به آب کلر اضافه می‌شود باید با وسیله‌ای آب را بهم زد تا به خوبی مخلوط شود و برای استفاده باید حداقل 30 دقیقه صبر کرد. آب‌های بسیار آلوده که حاوی مقادیر زیادی مواد آلی هستند و یا آبهای تیره برای کلر زدن مناسب نیستند. بنابراین آبهای تیره را اول باید صاف کرد و سپس به آن کلر زد. میزان پرکلرین برای ضدعفونی هر متر مکعب آب 3 تا 5 گرم و میزان مطلوب کلر آزاد باقیمانده درحد 2/0 تا 8/0 میلی گرم در لیتر است.

شرایط نگهداری پودر پرکلرین : 

بخاطر حساسیت نسبت به گرما و رطوبت باید بشکه های پرکلرین درجای خشک و خنک نگهداری شود. نگهداری آن در آفتاب و یا انبارهای گرم، خطر انفجار را در پی دارد.

بشکه های پرکلرین را نباید در مجاورت مواد بودار و قابل اشتعال مانند بنزین، نفت، گازوئیل یا سموم کشاورزی بخصوص سم فسفره، مواد ضد عفونی کننده مانند کرئولین قرار داد. انبار مخصوص نگهداری بشکه‌های پرکلرین باید مجهز به تهویه مناسب باشد. کف انبار مخصوص نگهداری بشکه‌های پرکلرین باید از جنس مقاوم به رطوبت ساخته شده باشد. بشکه‌های پرکلرین را باید روی صفحات چوبی که به فاصله 10 سانتی متر از کف انبار فاصله دارد قرار داد.

کاربرد پرکـلرین :

ضد قارچ، ضد باکتری (ضد بو)

برای تصفیه آب‌های آشامیدنی، معرف سفید کننده (کاغذ، منسوجات)

گند زدا و ضد عفونی کننده آب استخرها و ….

روش تهیه پرکلرین :

از واکنش کلر با شیر آهک در مجاورت سدیم هیدروکسید طی یک فرایند چند مرحله‌ای، دوغاب پرکـلرین تهیه می‌شود که متعاقباً با فیلتراسیون و خشک نمودن، گرانول‌های پرکـلرین به دست می‌آید.

فروش پرکلرین

کیمیا پارس شایانکار آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های خریداران به‌ صورت آنلاین و شبانه‌روزی از طریق وب‌سایت خود، پرکلرین مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

جهت درخواست خرید پرکلرین، از طریق لینک ثبت سفارش بالای صفحه اقدام فرمائید.

-اکسید کننده و خورنده

-در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم خورشید،شعله،جرقه،صنایع حرارتی،مواد آتش زا،اکسید کننده،احیا کننده،مواد آلی،سوختهای فسیلی،روغن و گریس نگهداری شود.

-در صورت اشتعال با آب خاموش شود.

-با هیچ ماده شیمیایی مخلوط نشود.

-در تماس با اسید گاز سمی آزاد می‌کند.

-در صورت تماس با چشم و مخاط بینی و وارد شدن محلول آن به دهان، با آب فراوان شستشو داده شود.

-در صورت بلعیده شدن به پزشک مراجعه شود.

-دور از دسترس اطفال نگه داری شود.

آنالیز پرکلرین

CONTENTSpec.
 av.Chlorine65%-70% %w/w
NaCl20.0% MAX %w/w
 Solubility (As.av.chlorine)Min45.5 %w/w
 Insoluble in waterMax 8 %w/w
H2O2-8 %w/w
 AsMax10 mg/kg
CdMax10 mg/kg
CrMax15 mg/kg
HgMax7 mg/kg
 NiMax10 mg/kg
PbMax15 mg/kg
SbMax15 mg/kg
SeMax20 mg/kg
FeMax0.5%w/w
Remain on mesh 425 micronMin75%w/w
Remain on mesh 2mmMax20%w/w