بور کشاورزی | Boron Oxide

بور کشاورزی | Boron Oxide

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 امتیاز دریافت شده. میانگین امتیاز: 5,00 از 5, )
Loading...

نام صنعتی : بور کشاورزی | Boron Oxide

فرمول شیمیایی :    B2O3

درجه خلوص : %14-12

نام های دیگر : اکسید بور

بسته بندی : در کیسه 25 کیلو گرمی

توضیحات

بور کشاورزی | Boron Oxide

بور :  عنصر غذایی کم مصرفی است که به صورت آنیون توسط گیاه جذب می‌شود.

بور در نقاط رشد و در بافت‌های مریستمی گیاه موجود است. این عنصر در پدیده‌ گلدهی، میوه دهی، متابولیسم ازت، حرکت و عمل هورمون‌ها و تقسیم سلولی دخالت دارد و همچنین نقش بارزی در رشد لوله گرده داشته و اثر تحریک کنندگی آن در جذب اکسیژن و قند برای جوانه زنی دانه گردها به اثبات رسیده است. این عنصر در خاک به صورت اسید بوریک H3BO3 موجود بوده و به همین صورت نیز جذب گیاه می‌گردد. بد شکلی میوه‌ها، ترک خوردگی پوست، سخت شدن میوه و بعضاً بروز شکاف در پوست درخت از علائم کمبود بور می‌باشد.

این عنصر برای تشکیل دیواره سلولی، انتقال قندها و نشاسته، تشکیل جوانه انتهایی تشکیل دانه و لوله گرده ضروری می‌باشد. با وجود اینکه بور در خاک خیلی پویا می‌باشد، اما در گیاه پویایی آن خیلی کم است. در نتیجه کمبود و سمی بودن آن، هر دو حائز اهمیت است. لذا روش کاربرد بور نقش مهمی در میزان استفاده از آن دارد. بور از کانی‌ها و معادن بورات تهیه می‌شود.

غلظت کل بور در اغلب خاک‌ها بین 2 تا 200 میلی گرم در هر کیلوگرم متغیر است و معمولاً کمتر از 5 درصد آن برای گیاه قابل استفاده می‌باشد.

بور به مقدار کم مورد نیاز گیاه است. اولین علامت کمبود در گیاه توقف رشد جوانه انتهایی است و پس از آن برگ‌های جوان می‌میرند. جوان‌ترین برگ‌ها سبز کم رنگ می‌شوند و رنگ پریدگی در قاعده بیشتر از نوک برگ‌ها است. علت چوب پنبه‌ای شدن داخل سیب، کمبود این عنصر است. در مرکبات پوست غیر یکنواخت و پوست میوه کلفت می‌شود. در صورت نبود بور تقسیم سلولی متوقف می‌شود.

بوریک کشاورزی دارای B2O3 %14-12 می‌باشد.

توصیه: استفاده از هر نوع کود ریز مغذی در راستای اصلاح و تقویت خاک زمین زارعی و باغات را بر اساس نتیجه آزمایش خاک ، صرفاً با نظر کارشناسان مجرب و مهندسین سازمان جهاد کشاورزی منطقه انجام داده و به آنان اعتماد نمایید.

کاربرد و مصارف :

ریز مغذی کشاورزی

زمین‌های کشاورزی و باغات

تولید انواع کود کشاورزی

بسته بندی : کیسه 25 کیلوئی

کیمیا پارس شایانکار کالا را بشرط اصالت ماده اولیه و برابر آنالیز و قیمت مناسب عرضه می‌نماید و مشتری مداری از اهداف ترسیم شده این شرکت می‌باشد.