کمپوست گیاهی | Compost

کمپوست گیاهی | Compost

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 امتیاز دریافت شده. میانگین امتیاز: 5,00 از 5, )
Loading...

نام صنعتی : کمپوست گیاهی | Compost

بسته بندی : فله ای

 

کالا موجود نمی‌باشد.

تأمین این کالا بنا به سفارش و درخواست قبلی امکانپذیر است!

موجودی کالا: ناموجود

توضیحات

کمپوست گیاهی | Compost

کود کمپوست یک جایگزین بسیار مناسب برای کود دامی است. از این کود به عنوان بستر کشت مناسب برای مصارف مختلف از قبیل : گلخانه، فضای سبز، زراعت، باغبانی، صیفی کاری، چمن کاری و گل کاری استفاده می گردد. این محصول به علت پاستوریزاسیون بیولوژیکی، فاقد بذر علف هرز و هر گونه آلودگی میکروبی و انگلی می‌باشد.

کمپوست گیاهی : بقایای مزارع به خاطر ارزش اقتصادی پایین و حجم زیاد، معمولاً غیرقابل استفاده هستند. کاه و کلش محصولات زراعی، علف‌های هرز، برگ درختان ، چوب‌های هرس شده و … ضایعاتی هستند که معمولاً کشاورزان برای از بین بردن و یا دور ریز آن‌ها، مبالغی هزینه می‌نمایند. در تولید کمپوست (کود گیاهی) این ضایعات بسیار ارزشمند است که می‌توان دوباره مواد غذایی را به زمین بازگرداند. در تهیه کمپوست باید توجه داشته باشیم که هر گونه بقایای گیاهی و یا حتی مقوا بایستی خشک، خرد و تکه تکه شده باشد.

کود سبز یک روش دیرینه کشاورزی است که استفاده از آن فواید زیادی را به همراه دارد. یک هکتار کود سبز معمولاً بین 25 تا 50 تن شاخه، برگ و انساج گیاهی تازه تولید می‌کند و این بقایا را وارد خاک می‌کند که خود حدوداً برابر با 10 تا 20 تن کود حیوانی بود که این مقادیر حدود 1 تا 2 تن هوموس به خاک بیافزاید.

یکی از مهمترین فواید کود گیاهی و سبز بهبود خواص فیزیکی خاک می باشد. بالا رفتن هوموس باعث تشکیل خاک دانه‌ها می‌شود و لوله‌های مویین خاک بیشتر شده و تهویه و نفوذپذیری خاک را افزایش می‌دهند. کود سبز از دو طریق بر میزان تلفات ناشی از آب شویی تأثیر می‌گذارد یکی از طریق انتقال آب از خاک به اتمسفر بر اثر تعرق، و دیگری از طریق جذب عناصر غذایی از محلول خاک و جلوگیری از انتقال آن به زه آب‌ها، در صورتی که محصول دارای سایه انداز گسترده باشد و سطح خاک را به طور کامل بپوشاند، تعرق مکانیزم اصلی اتلاف رطوبت خاک خواهد بود. اتلاف رطوبت خاک از راه تعرق موجب کاهش نفوذ آب به پایین‌تر از محدوده ریشه شده و در نتیجه میزان تلفات ناشی از آب شویی را کاهش می‌دهد.

کمپوست گیاهی- برگ پوسیده- کمپوست قارچ- کمپوست تفاله چای- کمپوست ریشه شیرین بیان

کمپوست زباله میادین تهران- کمپوست فاضلاب شهری تهران

 

کیمیا پارس شایانکار کالا را بشرط اصالت ماده اولیه و برابر آنالیز و قیمت مناسب عرضه می‌نماید و مشتری مداری از اهداف ترسیم شده این شرکت می‌باشد.