کود مرغی پودری | Powder Guano

کود مرغی پودری | Powder Guano

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 امتیاز دریافت شده. میانگین امتیاز: 5,00 از 5, )
Loading...

درجه خلوص : %70

%NPK = 3-2-3

بسته بندی : کیسه 25 کیلو گرمی، پالت یک تنی

 

کالا موجود نمی‌باشد.

تأمین این کالا بنا به سفارش و درخواست قبلی امکانپذیر است!

موجودی کالا: ناموجود

توضیحات

کود مرغی پودری | Powder Guano

کود مرغی چیست؟

کود ارگانیک

 کود مرغی پودری همانند کود مرغی پلیتی و گرانوله دارای  مواد آلی، ازت کل، فسفر، پتاسیم و عناصر ریزمغذی (مس، منگنز، آهن و روی) می‌باشد.
کود مرغی دارای مقدار زیادی عناصر غذایی است و با به کارگیری آن در زمین‌های کشاورزی می‌توان حاصلخیزی خاک را افزایش داد.

کود دهی:

میزان عناصر غذایی موجود در خاک بستگی به ساختمان و بافت خاک، سوابق کشت و کار و عملیات انجام شده بر روی آن دارد. خاک‌ها در اثر تداوم برداشت محصول، از نظر مواد معدنی و عناصر غذایی فقیر می‌شوند و نیاز به کود پیدا می‌کنند که برای جبران آن، می‌توان طی یک برنامه زمان بندی مشخص اقدام به استفاده از کودهای مختلف شیمیایی، حیوانی و گیاهی نمود. هدف از زمان بندی مصرف کود، به دست آوردن واکنش بهینه گیاه به کود میباشد.
مقدار و زمان مصرف کود دو عامل مهم برای کاربرد صحیح کودها و افزایش بازده مصرفی آنها است. بدیهی است که مقدار کود مصرفی، بر اساس مقدار عناصر غذایی موجود در خاک، میزان جذب عناصر توسط گیاه و نیاز گیاه در طول دوره رشد تعیین می‌گردد.

مصرف کود مرغی :

در فصول مختلف سال کود مرغی را در مزارع مصرف می‌کنند. با مصرف آن در فصل پاییز بیشترین زمان برای تجزیه کود مرغی و آزاد سازی عناصر غذایی موجود در آن فراهم می‌گردد.
کود مرغی موجب اصلاح فعالیت بیولوژیکی، کشت و کار و خواص شیمیایی خاک می شود، سه تن کود مرغی تازه معادل 50 کیلوگرم سولفات پتاسیم ، 100 کیلو گرم سوپر فسفات تریپل و 50 تا 100 کیلوگرم اوره دارد.
کود مرغی ترکیب شیمیایی بسیار متفاوت نسبت به سایر کودهای حیوانی دارد بطوریکه در آن مقادیر نسبتا زیاد اسید اوریک و سایر اوریدها وجود دارد.
مقدار مصرف کود مرغی : بهترین روش در تعیین مقدار کود مرغی در هر هکتار انجام آزمون خاک می باشد. و مقدار مصرف آن با توجه به آزمون تجزیه کود مرغی و آزمون خاک زراعی با مشاوره و نظر مهندسین جهاد و کشاورزی منطقه انجام می شود.

شرایط نگهداری کود مرغی فله :

کود مرغی گرانوله دارای NPK  طبیعی است و موجب اصلاح فعالیت بیولوژیکی ، کشت و کار و خواص شیمیائی خاک می شود. کود مرغی ترکیب شیمیایی بسیار متفاوت نسبت به سایر کود های حیوانی دارد. در کود مرغی مقادیر نسبتاً زیاد اسیداوریک و سایر اوریدها وجود دارد. کود مرغی تازه دارای حدود 70 درصد رطوبت است. کود مرغی فله بدون فرآوری نیز چنانچه به درستی نگهداری و به مزرعه منتقل و مصرف شود، کود بسیار با ارزشی می باشد.
برای کاهش خروج گاز امونیاک و بوی تند کود مرغی و کاستن تلفات روان آب فسفر و عناصر غذایی کم مصرف، کود مرغی با سولفات آلومینیوم اصلاح می شود.

کود مرغی پودری :

کود مرغ گوشتی و تخمی و مرغ مادر، ابتدا رطوبت گیری گردیده و پس از خشک شدن، آسیاب شده و به صورت پودری بسته بندی می‌گردد. می‌توانیم گوگرد و ریزمغذی‌ها را نیز بنا به سفارش به آن اضافه نماییم. این کود ارزان‌تر از سایر کود های مرغی و اقتصادی‌تر برای کشاورزان است.

مزایای کود مرغی پودری :

کاهش موضعی PH خاک
افزایش مواد آلی خاک
اصلاح فعالیت بیولوژیکی خاک
افزایش چسبندگی خاک‌های شنی
کاهش چسبندگی خاک‌های رسی
افزایش میکرو ارگانیزم های مفید خاک
تیره کردن رنگ خاک و جذب انرژی بیشتر
بهبود خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و حاصلخیزی خاک
کم کردن جرم حجمی ظاهری و افزایش تخلخل و نفوذ پذیری خاک

بسته بندی کود مرغی پودری: به صورت فله و یا در کیسه های مختلف عرضه می‌گردد.