اکسید روی | Zinc Oxid

اکسید روی | Zinc Oxid

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 امتیاز دریافت شده. میانگین امتیاز: 5,00 از 5, )
Loading...

نام صنعتی : اکسید روی | Zinc Oxid

فرمول شیمیایی : ZnO

درجه خلوص : %98-60

نام های دیگر : روی اکساید ، توتیا ، زینک اکساید

بسته بندی : کیسه 25 کیلوگرمی ، جامبوبگ 500 کیلو گرمی

توضیحات

اکسید روی | Zinc Oxide

نام علمی اکسید روی ، زینک اکساید

فرمول شیمیایی: ZnO

شکل ظاهری : پودر سفید رنگ

اکسید روی چیست؟

اکسید روی (ZINC OXIDE) با فرمول شیمیایی ZNO، پودری سفید رنگ با دانه بندی بسیار ریز و وزن مخصوص 6/5، دارای بلوری 6 وجهی است که در آب نامحلول می باشد.
این ماده از اکسیداسیون فلز نقره ای 2 ظرفیتی روی که دارای جرم اتمی 38/65 و نقطه جوش 907 درجه سانتی گراد است، در اثر حرارت بدست می آید. کاربرد آن در تهیه مواد شیمیایی دیگر، همچنین مواد معدنی و مواد آلی در حال افزایش است.

روش تولید:

روی (Zn) در ظرف مخصوص ذوب گرافیت، مایع شده و در دمای بالای ۹۰۷ درجه سانتی گراد به بخار تبدیل می‌شود. بخار روی با اکسیژن ( O۲) موجود در هوا واکنش نشان داده و اکسید روی (ZnO) تشکیل می‌شود. روی اکسید تشکیل شده سرد شده و جمع آوری می‌شود. این روش در سال ۱۸۴۴ توسط LeClaire فرانسوی کشف شد. نتیجه این روش اکسید زینک فشرده با اندازه ۰٫۱ تا چند میکرو متر است. بیشتر اکسید زینک تولیدی در جهان از این روش می‌باشد.

از مهم‌ترین خصوصیات این ماده می‌توان به قدرت پوشش دهی و چسبندگی بالا، عایق حرارتی و الکتریکی، مقاومت در برابر اشعه و فعال کننده آنزیم های انسانی و حیوانی نام برد.

مصارف :

اکسید روی در صنایع لعاب سازی و کاشی و سرامیک چینی و بهداشتی و به منظور ایجاد براقیت بالا ، گدازآوری و پوشش دهندگی کاربرد فراوان دارد.

همچنین این ماده در صنایع پلاستیک، صنایع شیشه، صنایع سیمان، صنایع لاستیک (تایر اتومبیل)، صنایع نرم کننده، صنایع رنگرزی، صنایع تولید موم، صنایع چسب و باتری، صنایع آرایشی و بهداشتی و دارویی ، صنایع مواد غذایی ، در مکمل سازی دام و طیور ( فعال کننده آنزیم های دام و طیور)، لنت سازی، ساخت چرم مصنوعی و گرانوله، در تولید کود (تولید سولفات روی و کلات روی) و در سایر صنایع کاربرد دارد.

اکسید روی به عنوان ماده تشکیل دهنده سایر اجزای روی نیز  استفاده می شود.

اکسید روی عمدتاً در صنعت لاستیک سازی و کاشی و سرامیک استفاده می شود و باید میزان ناخالصی های مس و منگنز و آهن موجود در آن به حداقل رسیده باشد.

اکسید روی به دلیل عایق بودن در مقابل جریان الکتریسیته و هدایت ظرفیت حرارتی زیاد، خاصیت چسبندگی خوب، قدرت پوشش عالی، مقاومت کافی در مقابل اشعه مخصوصاً اشعه ماوراء بنفش دارد.

کاربرد اکسید روی  در علم مواد به دلیل ضریب شکست بالا، رسانایی حرارتی بالا، آنتی بیوتیک و مواد محافظ اشعه UV می‌باشد. به طریق مشابه به موادی مثل پلاستیک، سرامیک، شیشه، چوب، سیمان، رنگ، گریس، پماد، چسب، مهر، رنگ دانه، باتری، مدار به کار رفته در اطفاء حریق و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.

کیمیا پارس تولیدکننده و فروشنده اکسید روی در کشور مفتخر است که می تواند این ماده را مطابق آنالیز و با تضمین کیفیت، تولید و به کلیه خریدارن داخلی و خارجی تحویل نماید.

قیمت مناسب، کیفیت بالای تولیدی و فروش به شرط آنالیز و اصالت ماده اولیه جزء خدمات ویژه ماست.

اکسید روی صادراتی تحویل هر یک از مرزهای خروجی کشور و با انجام تشریفات امور گمرکی (اظهار صادراتی) و در بسته بندی اصولی (بیگ بگ) و در کوتاه ترین زمان ممکنه و با قیمت ویژه قابل تحویل میباشد.

محل تحویل : درب کارخانه ، هر یک از مرزهای خروجی و بنادر و همچنین در محل درخواستی شما

جهت درخواست، از طریق لینک ثبت سفارش بالای صفحه اقدام فرمائید.