بیو فسفات طلایی گرانوله | Gold Phosphate Granular

بیو فسفات طلایی گرانوله | Gold Phosphate Granular

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 امتیاز دریافت شده. میانگین امتیاز: 5,00 از 5, )
Loading...

نام صنعتی : کود فسفات طلایی گرانوله | Gold Phosphate Granular

درجه خلوص : فسفر %15 گوگرد %10

بسته بندی : کیسه 25 و 50 کیلو گرمی

توضیحات

کود فسفات طلایی گرانوله | Gold Phosphate Granular

فسفات طلایی گرانوله

کود بیوفسفات طلایی یک کود ارگانیک فسفری است که در شرایط مناسب با سوپرفسفات تریپل برابری کرده و به خوبی می‌تواند نیاز فسفری گیاه را بر آورده کند. با مصرف این کود علاوه بر تأمین فسفر به دلیل کاهش موضعی pH، نیاز غذایی محصولات به روی و آهن نیز تأمین می‌شود. از طرفی وجود یک درصد روی در این کود باعث ایجاد تعادل بین روی و فسفر در خاک و گیاه می‌گردد. این کود فاقد کادمیم بوده و استفاده تدریجی آن باعث افزایش فعالیت حیاتی میکرو ارگانیزم ها، اصلاح خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک و محیط ریشه، افزایش سطح حاصلخیزی خاک و بهبود شرایط تغذیه ای گیاه می‌شود. استفاده از گوگرد، ماده آلی و باکتری‌های تیوباسیلوس امکان استفاده از منابع فسفات داخل کشور را به جای سوپر فسفات تریپل وارداتی به وجود آورده و باعث افزایش راندمان سایر کودهای مصرفی نیز می‌شود.

ترکیب کود بیوفسفات :

کود بیوفسفات طلائی حاوی 15درصد فسفر، 20 درصد گوگرد، 16 درصد ماده آلی، یک درصد روی می‌باشد و به صورت پودری و گرانوله و در بسته بندی‌های 25 کیلوگرمی به همراه یک بسته 500 گرمی مایه تلقیح تیوباسیلوس عرضه می‌نماییم.

گوگرد موجود در کود بیوفسفات طلایی توسط باکتری‌های تیوباسیلوس اکسیده شده و با تولید اسید سولفوریک باعث آزاد شدن فسفر موجود در کود شده و مورد استفاده گیاه قرار می‌گیرد.

زراعت :

مقدار مورد نیاز کود بیو فسفات و باکتری (مخلوط) را به طور یکنواخت در مزرعه پخش و با دیسک آن را در عمق مورد نظر که مناسب فعالیت ریشه می‌باشد،با خاک مخلوط نمایید.

باغات :

مقدار مورد نیاز کود بیو فسفات (مخلوط) را بر حسب نیاز و سن درخت در کانال و چالکود (به قطر 35 و عمق 50 سانتیمتر ) که در قسمت انتهایی سایه اندازه درخت حفر شده است بریزید. در صورت موجود بودن کود حیوانی، کمپوست، برگ‌های کاملاً پوسیده یا دیگر بقایای گیاهی می‌توانید آنها را نیز به مخلوط نهایی اضافه و در صورت لزوم همراه با کودهای دیگر استفاده نمائید.

** روی کانال‌ها یا چالکود را به اندازه کافی بپوشانید تا محیط چاله همواره مرطوب بماند.
**کود را در محل مناسبی نگهداری نمایید تا جمعیت باکتری در بسته تیوباسیلوس حفظ شود.

**مدت اعتبار مایه تلقیح تیوباسیلوس از تاریخ تولید حداکثر یک سال می‌باشد.

 

فسفر در میزان جذب عناصر کم مصرف فلزی توسط ریشه گیاه نیز نقش دارد و میزان جذب این عناصر را افزایش می‌دهد. همچنین بر اثر مصرف زیاد فسفر، گیاه دچار مسمومیت فسفری می‌شود و یا تعادل تغذیه‌ای گیاه به هم می‌خورد.

کاربرد بیو فسفات طلایی :

کود مفید برای کلیه محصولات زراعی و باغی خصوصاً در مناطق با فسفر و ماده آلی کم

فسفر در میزان جذب عناصر کم مصرف فلزی توسط ریشه گیاه نیز نقش دارد.

استفاده تدریجی آن باعث افزایش فعالیت حیاتی میکرو ارگانیزم ها است.

افزایش سطح حاصلخیزی خاک و بهبود شرایط تغذیه ای گیاه.

اصلاح خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک و محیط ریشه.

باعث افزایش راندمان سایر کودهای مصرفی و ….

* امکان تولید کود با توجه به آنالیز خاک امکان پذیر می‌باشد.

بسته بندی : کود بیوفسفات طلائی گرانوله را در بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی همراه با باکتری تیوباسیلوس عرضه می‌نماییم.

 

کیمیا پارس شایانکار مفتخر است که کالا را بشرط آنالیز و با اصالت مواد اولیه و به قیمت مناسب و رقابتی به خریداران عرضه می‌نماید. لطفاً قیمت کالا را به روز استعلام فرمائید.