پرلیت | Perlite

پرلیت | Perlite

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (6 امتیاز دریافت شده. میانگین امتیاز: 4,33 از 5, )
Loading...

نام صنعتی : پرلیت | Perlite

دانه بندی : بنا به درخواست مشتری

بسته بندی :  فله و یا در کیسه 25 کیلوگرمی

توضیحات

پرلیت |  Perlite  

پرلیت چیست؟

پرلیت به دلیل خاصیت معدنی خود دارای مواد معدنی غنی از جمله آهن، سدیم، کلسیم و کانی‌های دیگر است. پرلیت فرآوری شده کاملاً سبک و سفید رنگ میباشد.

این کالا در ترکیب خود، دارای 2 الی6 درصد آب است. طبیعی است که ضمن گرما دادن به این ماده و تبخیر آب موجود در آن، حجم ثانوی بین 4 الی20 برابر حجم اولیه افزایش می یابد و شکل فیزیکی با منافذ بسیار زیاد ایجاد می‌شود. این فرآیند منجر به منبسط شدن و سبک شدن می‌شود. این فرآوری رنگ را هم از خاکستری یا سیاه شیشه ای به سفید برفی یا سفیدخاکستری تبدیل می‌کند.

پرلیت منبسط شده (حرارت داده شده) ماده ای است سبک، متخلخل، با pH خنثی که قادر به جذب و نگهداری آب است.
با این محصول می‌توان، آب را به میزان زیاد و به مدت طولانی و با یک توزیع و پخش یکسان در دل خاک در اختیار ریشه قرار داد و از هدر رفتن آن جلوگیری کرد. در واقع انباری بسیار کوچک برای نگهداری مقادیر بسیار زیادی از آب برای گیاه در دل خاک ایجاد می‌گردد و به مرور آب را در اختیار ریشه قرار می‌دهد، این کار سبب می‌شود که از شسته شدن مواد غذایی خاک جلوگیری شود.
وجود تخلخل در پرلیت، تبادلات هوایی و گازی را در خاک برای ریشه گیاه به سهولت فراهم می‌آورد و به این علت باعث اصلاح سیستم هوادهی و آبدهی خاک و در نتیجه بهبود عمل تهویه خاک می‌شود. در حضور پرلیت مشکل تجمع گازها در خاک نیز تا حدود بسیار زیادی مرتفع می‌شود. همچنین ریشه ها و اندامهای زمینی گیاه با سهولت بیشتری در خاک قادر به حرکت هستند.
پرلیت با دارا بودن PH خنثی در حد 5/7-5/6 از هر گونه اختلالی در ریشه گیاه جلوگیری می‌کند.

مزایای پرلیت :

این ماده به دلیل سفید بودن، عایق بودن و انعکاس نور خورشید، از هر گونه تغییرات ناگهانی در دمای خاک و ایجاد شوک به ریشه گیاه جلوگیری می‌نماید.

با استفاده از این ماده به لحاظ بهداشتی، با یک محیط استریل روبرو هستیم. یعنی عاری از میکروارگانیسم های بیماری‌زا و جالب‌تر آنکه پرلیت دارای خواص علف کش نیز می‌باشد.

به دلیل معدنی بودن و در نتیجه مشابهت در ترکیب شیمیایی به خاک، هیچگونه اختلالی در ساختمان خاک ایجاد نخواهد کرد.

بهره‌وری از این ماده در صنعت کشاورزی

استفاده از این کالا به عنوان بستر کاشت گیاه و بستری برای رشد و پرورش بذر

در این خصوص می بایست اختلاط مناسبی از این ماده و کودهای شیمیایی و کوکوپیت را فراهم نمائیم. این اختلاط برای برخی از گیاهان گلدانی نیز استفاده می شود (پرلیت مخلوط نشده در ته گلدان‌ها جهت زهکشی قابل استفاده است).

این ماده در خاک‌های رسی منجر به تولید موارد زیر می شود:

  • ایجاد منفذ جهت زهکشی و تبادلات گازی در خاک
  • کاهش ترک خوردگی در خاک
  • جلوگیری از تراکم و در نتیجه بهبود توزیع و انتشار ریشه در خاک و نهایتاً بهبود رشد و نمو گیاه

تفاوت کودهای شیمیایی با پرلیت در زمینه اصلاح خاک:

بکارگیری پرلیت برای اصلاح خاک بیشتر در زمینه های گلکاری، مواد باغبانی، زمینهای سلوفاته، کشت‌های دیمی و زمینهایی با بافت سنگین مورد مصرف قرار می گیرد و به بهترین شکل، توأماً مشکل فیزیکی و شیمیایی خاک را حل می‌نماید و استفاده از آن نسبت به کودهای شیمیایی کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود.

از مهمترین ویژگی های پرلیت منبسط:

سبکی وزن، رنگ سفید، سطح خارجی زیاد، عایق صوت، عایق حرارت، پایدار در برابر مواد شیمیایی، مقاومت بالا در برابر آتش ( نسوز )، تخلخل بالا، دارا بودن حالت خنثی، ( PH=6.5 -8 ) استرلیزه و عاری از ناخالصی‌های ارگانیک

مزایای استفاده از پرلیت در کشاورزی :

  • تهیه و زهکشی خاک را بهبود می‌بخشد.
  • رطوبت و مواد مغذی را برای گیاهان فراهم می‌کند.
  • جزء مواد معدنی است و خراب نمی‌شود.
  • به عنوان یک عایق استفاده می‌شود و از تغییر دمای زیاد خاک جلوگیری می‌کند.

موارد مصرف:

خصوصیات فوق باعث شده که پرلیت مناسب مصرف در صنایع  ساختمان، کشاورزی، صنایع غذایی، پتروشیمی، نسوز، دام و طیور، آب و فاضلاب، سرامیک، عایق کاری، درب‌های ساختمانی، دکوراسیون و … باشد.

  • پرلیت جهت مصارف گلخانه و کشت هیدروپنیک با دانه بندی مختلف 1 تا 7 با توجه به نوع کشت
  • پرلیت با دانه بندی مختلف جهت مصارف ساختمانی بتن بلوک
  • جهت مصارف فیلتراسیون تصفیه از نوع پودری تا شکری و تا سایز 20 میلی متر

استفاده از پرلیت در کشت های هیدروپونیک:

در گلخانه‌هایی که می‌خواهند بالاترین راندمان در تولید را داشته باشند، از کشت هیدروپونیک استفاده می‌شود. در این شیوه نیاز به تهیه آب حاوی مواد مغذی است. بدین منظور می‌توان از پشم سنگ یا پرلیت استفاده نمود. پرلیت در این خصوص بهتر عمل می‌کند و نمونه عملی آن روی کشت گوجه فرنگی نشان داده که در استفاده از پرلیت میزان محصول 7% بیشتر از حالتی است که از پشم سنگ استفاده شده و این دقیقاً به این علت است که توانایی پرلیت در حفظ و نگهداری آب و مواد غذایی چشمگیر است. لازم به ذکر است پرلیت در هر بار کشت هیدروپونیک مجدداً قابل استفاده می باشد و فقط ممکن است که برای استفاده مجدد، نیاز به استریزاسیون داشته باشد.
پرلیت می تواند به عنوان یک Carrier یا ناقل برای کودهای شیمیایی ، علف کشها و آفت کشها بکار رود.

بسته بندی پرلیت: به صورت فله و یا در کیسه 25 کیلوگرمی

فروش پرلیت

کیمیا پارس شایانکار کالا را بشرط اصالت ماده اولیه و برابر آنالیز و قیمت مناسب عرضه می‌نماید و مشتری مداری از اهداف ترسیم شده این شرکت می‌باشد.

جهت درخواست خرید پرلیت، از طریق لینک ثبت سفارش بالای صفحه اقدام فرمائید.

آنالیز پرلیت

CONTENTSpec.
SiO268-76 %
Al2O311-16 %
 Fe2O30.2-2.5 %
 K2O4-5 %
 Na2O2.9-4 %
H2O2-5 %