منگنز | Manganese

منگنز | Manganese

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 امتیاز دریافت شده. میانگین امتیاز: 5,00 از 5, )
Loading...

نام صنعتی : منگنز | Manganese

فرمول شیمیایی : MnO2

نام های دیگر : Mn

بسته بندی : فله ای و دانه بندی شده

 

کالا موجود نمی‌باشد.

تأمین این کالا بنا به سفارش و درخواست قبلی امکانپذیر است!

موجودی کالا: ناموجود

توضیحات

منگنز  | Manganese

منگنز به دلایل اقتصادی و داشتن خصوصیات فیزیکی- شیمیایی خاص به عنوان یکی از فلزات استراتژیک مورد استفاده در صنایع فولاد و ذوب آهن، تولید فروآلیاژ، باتری سازی و … می‌باشد.

کاربرد :

سنگ منگنز عمدتاً برای تولید فرومنگنز، چدن و فولاد به مصرف می‌رسد. علاوه بر مصارف متالورژیکی، این ماده کاربردهای غیر متالوژیکی متعددی نیز دارد که عبارتند از دی‌اکسید طبیعی یا مصنوعی در باتری‌های خشک و شیمیایی، سولفات و اکسی سولفات‌های منگنز در خوراک دام و افزودنی‌های کودهای گیاهی در کشاورزی، پرمنگنات (به عنوان اکسیدکننده)، صنایع کبریت‌سازی، سرامیک، شیشه و آجر، الکترود جوشکاری، فروسیلیکو منگنز، تولید فریت‌ها، تصفیه آب، هیدرومتالوژی، افزودنی‌های سوخت و بعنوان ضدعفونی کننده و اکسیدکننده و در رنگ آمیزی آجر، لباس، سرامیک، شیشه و سفال، ساخت کودهای شیمیایی، تأمین خوراک دام و طیور، ساخت الکترودهای جوشکاری، ساخت عوامل خشک کننده، رنگها، تصفیه آب و فاضلاب، افزودنی های سوختن و ساخت اکسیدکننده‌های مورد نیاز در فرآیندهای شیمیایی از کاربردهای شیمیایی این ماده معدنی محسوب می‌شوند.

منگنز به عنوان احیا کننده و تمیز کننده در فولاد مذاب به منظور حذف گوگرد و بهبود خواص فولاد مورد استفاده دارد و گوگرد و عناصر مزاحم را به خود جذب نموده و آنها را وارد سرباره می‌کند.

منگنز اساساً برای کنترل ناخالصی‌های اکسیژن و سولفور در تولید فولاد به کار می‌رود و باعث افزایش پایداری، سختی و استحکام فولاد می‌شود.